יום שבת, 2 ביוני 2018

"צחוק, צחוק, אבל ברצינות" - ספר חדש מאת שי גלבר

שאלתם את עצמכם פעם: למה דברים מסויימים מצחיקים אותנו ודברים אחרים לא מצחיקים אותנו?
לא בכדי נאמר שהצחוק יפה לבריאות! מסתבר שאפשר לנצל את התועלות של הצחוק וההומור בחיי היום יום כי אם נכריח את עצמנו לצחוק המח יפריש את ההורמונים שיעשו לנו טוב יותר ויביאו לשיפור בתחומי חיים רבים.ספרו החדש של המומחה הבינלאומי להומור, שי גלבר, יעזור לכם לא רק לצחוק, אלא גם ללמוד כיצד להפוך את ההומור לדרך חיים, איך לשפר לכם את רמת האושר, העושר ואת מצב הבריאות שלכם.

"אופטימי ופסימי נכנסים לבר. הם מתיישבים על הבר ומזמינים כוס יין. הבר-מן מגיש להם את הכוס. 

הפסימי אומר לבר-מן 'כוס היין שהבאת חצי ריקה', האופטימי אומר לבר-מן 'הכוס חצי מלאה'. 
קולט אותם מהנדס מהצד ואומר להם 'אתם שניכם מדברים שטויות, הכוס פשוט גדולה פי שתיים מכמות היין שהוא מזג לכם'. 

הסופר, המרצה והמומחה הבינלאומי להומור, שי גלבר (35, נשוי+2), רואה בהומור הרבה יותר מצחוקים, פספוסים ובדיחות. "כשאני מדבר על הומור, אני מדבר על השקפת עולם, על פילוסופיה, על דרך חיים. אני מדבר על היכולת שלנו לראות את הדברים בצורה יותר ורודה ומצחיקה. אני מדבר על היכולת שלנו להשתמש בהומור על מנת להתמודד עם קשיים ולהתגבר על המשוכות בחיים, על חשיבה חיובית ותודעת שפע. אני מדבר על לראות את המציאות ולהתמקד דווקא על הצד החיובי".

המשיכה לעולם ההומור החלה לפני כעשר שנים, לאחר שיצא שי למועדון סטנדאפ ובעקבות הערב שחווה החליט גלבר לחקור את תחום ההומור. לאחר שהוציא תואר ראשון ושני בבלשנות אנגלית, וגם התנסה בעצמו במופעי סטנדאפ, כעת הוא כותב דוקטורט באוניברסיטת בן גוריון, על החלק של הסטנדאפ כחלק מהשיח ההומוריסטי. במקביל, הוא מעביר הרצאות לחברות ולארגונים בנושא הומור כדרך חיים. "הרעיון לספר נולד עם הולדת הילדים שלי. מצד אחד התחלתי להתעורר באמצע הלילה, אבל במקום להתבאס בחרתי להתחבר לתודעת השפע, לחשוב חיובי ואופטימי, וליהנות מהזכות שניתנה לי כאבא להתעורר בלילה. הומור עצמי עזר לי מאוד, כמובן".

הספר החדש בנוי מ-49 פרקים, שכל פרק עוסק בנושא אחר: האופן בו הומור הופך בן אדם למאושר יותר, כיצד הומור עוזר להתמודד עם מערכות יחסים, כיצד הכיר את אשתו, איך לטפל בבריונות ברשת בעזרת הומור, על חשיבותה של החשיבה החיובית, שימוש בהומור עצמי כדרך חיים, הקשר הישיר בין הומור והצלחה, כיצד מתמודדים עם ביקורת ועוד. זהו ספר קליל ומצחיק, עמוס בתובנות משנות חיים, מאויר בציורים מצחיקים, מתנה קלאסית גם לאנשים שלא אוהבים לקרוא אבל רוצים לשנות את חייהם.

אחד הסיפורים החזקים בספר שממחישים כיצד כל אחד מפרש בצורה שונה את העולם הוא הסיפור הבא: "ישנה אנקדוטה על חברת נעליים אמריקאית גדולה ששלחה שני נציגים מטעמה לבחון את האפשרות להרחיב את הפעילות העסקית שלהם למדינת הודו. שני הנציגים נסעו להודו, התפצלו וביצעו את עבודתם. לאחר כמה שבועות של בחינה והערכת שוק בהודו חזרו שני הנציגים על מנת לדווח ולתת את חוות דעתם. הראשון ניגש, קם בפני חברת ההנהלה והדירקטוריון ואומר להם נחרצות 'אין לנו מה לחפש בהודו! הם לא לובשים שם נעליים!', הוא התיישב. הם פונים לנציג השני לשמוע את חוות דעתו. הוא קם ואומר 'יש פוטנציאל אדיר בהודו! הם עדיין לא לובשים שם נעליים!.

בספר "צחוק צחוק – אבל ברצינות" עוסק שי בתיאוריה לפיה איפה שאחד רואה מחסור השני רואה שפע אבל בעיקר נותן כלים מעשיים, שיכולים לדבריו 
לאפשר לכולנו להצליח לצחוק על החיים – וגם להיות יותר מצחיקים, וכך לחיות יותר טוב.. "אני חושב שאנחנו נמצאים בעידן של שפע בלתי נתפס. יש כיום המון הזדמנויות להצליח ולשגשג, מכל בחינה שהיא, בזכות הטכנולוגיה המודרנית, יותר מכל תקופה אחרת בהיסטוריה האנושית. לפעמים, על מנת להצליח, רק צריך לחשוב על אותה הסיטואציה מנקודת מבט שונה, יצירתית, מעניינת, הומוריסטית, ובעיקר חיובית ואופטימית". 
צחוק, צחוק, אבל ברצינות - מאת שי גלבר
בהוצאת מדיה 10מחיר הספר 89 שקלים,
ניתן לרכוש אותו בצומת ספרים וסטימצקי או ישירות באתר 
ריקי ברוך


אין תגובות:

פרסום תגובה