יום שלישי, 9 ביוני 2020

עידית להמן משיקה ספר ילדים ייחודי לתקופת הקורונה: איזה חג ליהיא הפכה להיות חלק מחיינו במחצית השנה האחרונה. גם אם איש לא הזמין אותה היא התמקמה לה במקום טוב באמצע והפכה להיות שותפה פעילה בחייו של כל אדם על פני כדור הארץ- הקורונה.

דומה כי מגיפת הקורונה אילצה את כולנו להתאים את עצמנו למציאות החדשה שנכפתה עלינו-לשמור על מרחק, לעטות מסיכות, להקפיד לשטוף ידיים ועוד שלל הגבלות שמטרתן למנוע הדבקה. למבוגרים קל להבין את המשמעויות של ההנחיות החשובות הללו, אולם מה באשר לילדים קטנים? האם ובאיזה אופן כדאי לספר להם על הסיבות להתנהלות מוקפדת כזו בתקופה הנוכחית?

כמו כולם גם עידית להמן, שהתמודדה בתקופת הסגר עם שאלות של ילדיה, כמו למה אסור ללכת לפארק, מדוע צריך לשטוף ידיים הרבה פעמים, למה לא מארחים ומתארחים אצל חברים ועוד, חיברה סיפור דמיוני על חג הקורונה באמצעותו היא נתנה לילדיה תשובות מרגיעות."הַשֶּׁמֶשׁ הֵחֵלָּה לִשְׁקֹעַ
יָאִיר יָשַׁב עַל אֶדֶן הַחַלּוֹן בַּסָּלוֹן וְהִרְהֵר בְּקוֹל רָם:
"לָמָּה אָסוּר לִי לָלֶכֶת לַפַּארְק?
וְלָמָּה אָסוּר לִי לָלֶכֶת לַגַּן?
וְלָמָּה צָרִיךְ לִשְׁטֹף יָדַיִם הַרְבֵּה פְּעָמִים?
וְלָמָּה תָּמָר לֹא בָּאָה לְשַׂחֵק אִתִּי יוֹתֵר?"
אִמָּא לָטְפָה בָּרוּךְ אֶת תַּלְתַּלָּיו שֶׁל יָאִיר וְשָׁקְעָה בְּמַחֲשָׁבוֹת... "

את הסיפור החליטה עידית להוציא לאור עבור הורים רבים שמתמודדים גם הם בתקופה זו עם שאלות דומות של ילדיהם. תוך שלושה שבועות בלבד, עם ארבעה ילדים שמתרוצצים בתקופת הסגר בבית, הצליחה עידית להוציא את ספר הילדים המקסים "איזה חג לי".

הספר מנוקד, מלווה באיורים שממחישים את העלילה ומציע לכל אותן שאלות שעולות על ידי הילדים תשובות אפשריות ופתרונות שירגיעו אותם. הספר כולל גם משחק ורעיונות להפעלות משפחתיות בעקבות הסיפור.עידית להמן היא אם לארבעה, בוגרת החוג לתיאטרון במכללת אמונה ובוגרת המסלול לאימון אישי באוניברסיטת תל-אביב, שחקנית, במאית, מרצה ומפתחת שיטת הורות-יצירתית. זהו ספרה הראשון.
איזה חג ליכריכה קשה, איירה: לירז גינת, מחיר: 64 שקל
לרכישת הספר לחצו כאן

ריקי ברוך

אין תגובות:

פרסום תגובה