יום שני, 6 ביולי 2020

אנושיים מטבע בריאתנו - ספר חדש של גרג בראדן, חוקר הפיזיקה הקוונטית


האם התפניתם לאחרונה לדון בשאלה -מי אנחנו? שאלה על זמנית כביכול, ששבה ועולה בין לבין וטרם קבלה את המענה החד משמעי בכלל ובפרט. "למרות ההתקדמות הטכנולוגית האדירה של העולם המודרני, המדע עדיין לא יכל לענות על השאלה הבסיסית ביותר של קיומנו: מי אנחנו?" כותב גרג בראדן במבוא לספרו "אנושיים מטבע בריאתנו," ספר חדש הרואה אור בימי אלו. 

יותר ויותר ראיות מצביעות על כך שאנו תוצר של דבר מה, שהיינו יותר מאשר מוטציות אקראיות וביולוגיה בת מזל. אולם הראיות אינן יכולות להרחיק מעבר לכך. מאובנים, DNA, אמנות מערות עתיקה ואתרי קבורה יכולים להציג בפנינו רק את השרידים של מה שהתרחש בעבר. הם אינם יכולים לספר לנו מדוע הדברים הללו אירעו. למען האמת, ייתכן כי לעולם לא נדע את הסיבה המלאה שאפשרה את הקיום שלנו, אלא אם כן נמצא דרך לערוך מסע בזמן אל העבר. 


שני חלקים מרכזיים בבסיס הספר. בחלקו הראשון עוסק החוקר בסיפור החדש של האנושות. בוחן את הכישוף של דרווין, את חידת ה DNA את המוח שבלב ואת תכלית החיים. בחלקו השני של הספר מתרכז הכותב במשימת ה-להפיח חיים בסיפור החדש של האנושות וכל מה שנולדנו לתוכו ואנו מחווטים לו-הקשרים, הריפוי, החיים הארוכים והיעוד. מסופו שואל החוקר - ולאן ממשיכים מכאן? 

אבל ייתכן שאין צורך לדעת זאת. העובדה שלא ניתן להכחיש אותה היא שלפני 200 מיליון שנים התרחש משהו עצום שאפשר את קיומנו, ובני האדם המודרניים הופיעו. וההתרחשות הזו, תהא אשר תהא, העניקה לנו יכולות מדהימות של אינטואיציה, חמלה, אמפתיה, אהבה, ריפוי עצמי ועוד.
לראשונה מזה 300 שנות ההיסטוריה של המדע המודרני, רואה אור סיפור חדש על אודות האנושות, סיפור שנותן מענה חדש לשאלה העל זמנית – מי אנחנו?

הסופר גרג בראדן הוא מחברם של חמישה ספרים שהופיעו ברשימת רבי המכר של ניו יורק טיימס, וידוע ברחבי תבל כחלוץ הגישור בין המדע, הרוחניות והמציאות. גרג, גיאולוג ומתכנת מערכות מחשוב לשעבר, חקר כפרים הרריים מרוחקים, מנזרים מבודדים וטקסטים נשכחים במטרה לשלב בין סודותיהם העל זמניים לבין מיטב המדע בן זמננו. תגליותיו הובילו ל-11 ספרים שזכו בפרסים ופורסמו עד כה ב-40 שפות.


אנושיים מטבע בריאתנו, 
כתב גרג בראדן, 
כריכה רכה, 312 עמודים, הוצאת אור-עם,מחיר: 98 שקל
ניתן להשיג ברשתות הספרים ובחנויות הספרים הנבחרות ובאתרריקי ברוך

אין תגובות:

פרסום תגובה